Kategorie
Członkowie Spółki pytają...

Kulisy tegorocznych Ogólnych Zebrań Członków Spółki cz. I

W związku z celami Stowarzyszenia i opublikowaną przez nas ostatnio deklaracją o wyjaśnianiu spraw związanych ze Spółką, trafiły do nas pytania o postać mecenasa Krzysztofa Grochalskiego. Uznaliśmy, że tematowi warto się przyjrzeć. Niewątpliwie intrygujące jest zainteresowanie Pana mecenasa, wiązanego z Sylwestrem Rzepeckim, terenami w Siewierzu.  

Zupełnie niedawno, bo 20 maja 2021 r. do Krajowego Rejestru Sądowego została wpisana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o jednoznacznej nazwie „Rekultywacja Siewierz”. Właścicielami spółki w równych częściach są: radca prawny z Czeladzi mec. Krzysztof  Stefan Grochalski oraz Leszek Piotr Galos przedsiębiorca z Gliwic, a jednocześnie współwłaściciel spółki z o.o. Drotex zajmującej się głównie odpadami. Zapewne działalność tej spółki w zakresie rekultywacji terenów na obszarze Siewierza będzie uważnie obserwowana. Nie można wykluczyć, że nowa spółka zainteresuje się terenami stanowiącymi wspólnotę gruntową w Siewierzu. Chętnie poznamy więcej informacji w tej sprawie.

Mecenas Grochalski znany jest członkom Spółki z aktywnego udziału w obu ostatnich Ogólnych Zebraniach Członków Spółki (OZCzS). Zgłaszał donośnym głosem wnioski podczas zebrań. W obu zebraniach uczestniczył jako pełnomocnik jednego z członków Spółki, który od wielu lat nie uczestniczył w OZCzS. Na pełnomocnictwie brak było informacji, że Krzysztof Grochalski jest radcą prawnym (obowiązek z art.4 Kodeks Etyki Radcy Prawnego). Jeden z członków obecnego zarządu Spółki oświadczył, że Sylwester Rzepecki osobiście udał się do wyżej wymienionego członka Spółki i uzyskał od niego dwukrotnie pełnomocnictwo dla mec. Krzysztofa Grochalskiego. Usługi radców prawnych są płatne. Mec. Grochalski świadczył usługę pełnomocnictwa co najmniej przez 4 godziny.

W grudniu 2019 r. Sylwester Rzepecki prywatnie zlecił mec. Grochalskiemu napisanie opinii  prawnej podważającej istotę opinii prawnej radcy prawnego Spółki mecenasa Adama Zug, na temat prawidłowości zatrudnienia Janusza Nawrota w charakterze pracownika Spółki. Opinię mecenasa Grochalskiego Sylwester Rzepecki dostarczył poprzedniemu zarządowi Spółki. Zarząd Spółki odpowiedział mec. K. Grochalskiemu podważając skutecznie zasadnicze tezy jego opinii prawnej. Na Ogólnym Zebraniu Członków Spółki Sylwester Rzepecki przyznał, że opinia prawna mec. Adama Zug jest prawidłowa, a następnie podjął próbę wykorzystania jej na własny użytek, podważając opinię prawną K. Grochalskiego, napisaną przecież na jego zlecenie.

Mecenas Grochalski od samego początku (5 lutego 2021 r.) do końca był uczestnikiem „tajnej” prywatnej grupy założonej na Facebooku przez Sylwestra Rzepeckiego, nazwanej „Wspólnota Leśno-Gruntowa w Siewierzu”. Do udziału w „tajnej” grupie został “dodany” przez założyciela tej grupy Sylwestra Rzepeckiego.


Powiązane artykuły:

  • Aby przeczytać więcej o tajnej facebookowej grupie Pana Rzepeckiego, polecamy jeden z naszych wcześniejszych artykułów – kliknij TUTAJ aby do niego przejść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *